Юноши се нагърбиха да отсрамват Ботев Пловдив след бой между феновете на клуба (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

1124 0

Ботев Пловдив постигна първия си официален успех през 2024 г., след като се наложи над Етър с 2:0 във втория двубой от 22-ия кръг на Първа лига. Седмица по-рано "канарчетата" бяха шокирани от Крумовград с 1:2, а "виолетовите" не успяха да продължат прогреса след ремито с ЦСКА 1948 - 1:1.

В герои за победителите се превърнаха младите Атанас Чернев и Димитър Папазов. Общата им възраст е едва 38 години, а и за двамата това бе първо попадение, тъй като 21-годишният Чернев единствено се бе разписвал за дубъла във Втора лига.

Възпитаниците на Петров отново се представиха достойно и допуснаха първия гол едва в 71-ата минута след асистенция на Акере. След това "болярите" натиснаха в опит да върнат попадението, но това доведе до втория гол. Това бе трета поредна победа на Ботев над Етър през кампанията, след като се бяха срещнали и за Купата по-рано през сезона.

Срещата тази вечер бе белязана и от ръкопашен бой между част от крайните фенове на "жълто-черните", около които скандалите през последните седмици не спират. Сега любимият им клуб се изкачва до седмо място с 32 точки, а Етър остава на дъното със само 10.

Протестни действия на

Следете актуалното класиране в Първа лига със SportLive.bg!

Още: Официално: Ботев Пловдив "захрани" Любослав Пенев и Хебър Пазарджик с 20-годишен футболист

Крумовград и Ботев Пловдив спретнаха зрелище с 5 гола (3 признати), 2 дузпи и 1 червен картон (ВИДЕО)

Силно свързван с трансфер в Левски отбеляза фамозен гол във вратата на Ботев Пловдив (ВИДЕО)