Това са лъвове: Младежите оглавиха групата си след успех над Армения

Снимка: БГНЕС

1447 0

Българският младежки национален отбор по футбол затвърди доброто си представяне в квалификациите за Евро 2017 с нова победа. Този път момчетата на Тони Здравков се наложиха над Армения с 2:0.

Успехът изведе "лъвовете" на първо място в квалификационната група с 9 точки.

През първото полувреме Минчев изтърва най-чистото положение в двубоя, останал сам срещу вратаря на арменците.

Головете младите момчета бяха запазили за втората част - първо в 68-ата минута Кристиан Малинов се разписа за 1:0, а в 81-ата Георги Минчев покачи на 2:0.

Добър мач направи вратарят Георги Китанов, който не позволи на Армения да намали изоставането си.

Следващият мач на младежите е във вторник, когато те гостуват на Дания.

Съставът на България в мача: Китанов, Гълъбов, Попадийн, Терзиев, Василев, Орачев, Малинов (Карабельов, 82`), Гамаков, Вутов (Десподов, 64`), Цонев (Колев, 72`), Минчев.