Тежка мъгла прекрати футбола в България

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1122 0

Футболът в България към 18-ия кръг от Първа лига официално приключи. Отборите на Ботев Враца и Септември София завършиха 0:0 в последен мач преди старта на Световното първенство по футбол в Катар и по този начин българските отбори ще рестартират мачовете помежду си през 2023-а година.

Все пак има да се изиграят още две срещи, които са отложени от хода на лятото.

Иначе, срещата във Враца беше много равностойна под дебелата мъгла край Околчица. Врачани бяха малко по-дейният тим в края на първата част, когато удар на Венцислав Христов трябваше да бъде отразяван от Димитър Шейтанов.

В хода на втората част играта стана по-бърза, а Луис Суарес изби от голлинията след шут на Костаиднов.

Пет преди края пък домакините откриха резултата след серия от рикошети чрез Чавдар Ивайлов, но попадението беше отменено поради нарушение срещу Шейтанов в хода на атаката. Така с точката двата отбора запазиха позициите си като са 12-и и 13-и в Първа лига с еднакъв точков актив – по 15 пункта.