След ударно второ полувреме Черно море пречупи Витоша

Снимка: Оф. сайт на Лудогорец

850 0

Черно море победи Витоша Бистрица с 2-0 като гост в първи мач от 13-ия кръг на Първа лига.Точни за „моряците" бяха Родриго Енрике (54) и Дани Кики (65) през втората част. Така с 21 точки на сметката си Черно море излезе пети преди изиграването на останалите срещи от кръга. В следващия Илиан Илиев и момчетата му ще се изправят срещу  Локомотив Пловдив.

Успехът за варненци е втори поред и общо пети от началото на сезона. Тимът на Илиян Илиев спечели далеч от дома за първи път след победата над ЦСКА с 3-1 на 20 юли. Витоша пък регистрира пета поредна и общо дванадесета загуба от началото на сезона.

Черно море откри резултата малко след началото на първата част, когато Енрике отбеляза. Той стреля със средна сила по земя, но вратарят Кристиян Кацарев се намеси лошо и топката се отби от гредата и влезе в мрежата. Вторият гол дойде след хубава комбинация на „моряците", завършена на празна врата от Дани Кики след хубав пас на Исмаил Иса.