След 3 гола през второто полувреме Спартак Варна обърна Хебър и вярва в чудото (ВИДЕО)

Снимка: Yasen Georgiev / LAP.bg

3571 0

Спартак Варна вярва в чудото за оцеляване в Първа лига, след като победи Хебър Пазарджик с 2:1 в мач от 32-ия кръг на първенството. Домакините направиха пълен обрат, като и трите попадения паднаха през втората част.

Георги Търтов откри резултата в 47', въпреки че през първото попадение варненци бяха по-активни. Микелс в 63' и Евандро в 71' сътвориха пълен обрат за "соколите".

След този успех Спартак Варна остава на дъното в класирането с 21 точки, две по-малко от днешния си съперник, като и двата тима са на позиции за директно изпадане. Пред тях на позицията за бараж за оцеляване е Септември с 25 точки.

Първият точен удар дойде още в 4' и бе за домакините. Микелс успя да се освободи и стреля в близкия удар, но Дебърлиев спаси. Осем минути след тов Хебър отговори, като Хамдиев стреля, но ударът бе далеч от опасен.

След 15 минути игра Любослав Пенев трябваше да прави принудителна смена, тъй като Анте Живкович се контузи и на негово място влезе Лорен Марузин.  В 28' бе най-опасната ситуация, когато домакините бяха спрени от гредата. Дебърлиев спаси далечен удар на Ивееш, а след това от близко разстояние Баланюк разтресе гредата.

В 32' Баланюк отново бе близо до гол, като бе изведен зад противниковата защита. Той използва скоростта си и напредна, но пасът му към Микелс не бе добър и пропиля много добра атака. Това бе и последната по-интересна ситуацията в първата част, след която несъмнено варненци бяха по-близо до гола.

Въпреки че отборът на Димитър Димитров бе по-активният през първите 45 минути, Хебър успя да поведе в резултата. След голяма грешка в защитата на "домакините" Търтов получи топката пред наказателното поле. Справи се със защитниците и стреля точно за 0:1.

Въпреки попадението,домакинският отбор продължи да е по-активен в атакуващата фаза. Иван Йорданов и Микелс опитаха да преодолеят Дебърлиев, но без успех.

И все пак в 63' варненци стигнаха до много красиво попадение на Микелс. Той стреля от пряк свободен удар от сравнително далечно разстояние и опита да изненада Дебърлиев. Стражът определено не очакваше директен изстрел и само изгледа топката.

8 минути по-късно "соколите" направиха пълен обрат. Микел отново имаше главна роля, като направи страхотен пробив отляво. След това центрира по земя към Балнюк, който отклони към Евандро. Именно той от близко разстояние се разписа за 2:1.

Спартак: 31. Кристиано Фигуеиредо 66. Александър Цветков 3. Бен  Карамоко 11. Виктор Митев 27. Денис Баланюк 12. Евандро Фелипе Де Лима Коста 82. Иван Йорданов 14. Ивей Натаниел 7. Лерой Микелс 22. Роберто Хименез 10. Румен Руменов

Хебър: 12. Петър Дебърлиев 44. Николай Николаев 5. Мартин Михайлов 33. Стефан Цонков 27. Роберт Мазан 8. Алехандро Гарсия 84. Стилиян Тисовски 97. Марсел Жан-Пиер 77. Октай Хамдиев 98. Георги Търтов 39. Анте Живкович

За последно варненци завършиха 1:1 при гостуването си на Ботев Враца (13 май), докато пазарджиклии загубиха визитата си на Пирин Благоевград с 1:2 (12 май). Днес главен рефер на двубоя ще е Ивайло Стоянов.

След вчерашния успех на Септември над Пирин днес “соколите” нямат право да търсят нищо друго освен победата. Херо обаче има много кадрови проблеми. Аут от състава на Спартак са контузените Иван Дичевски, Родни Антуи, Луан и Ромей Ивееш. Хебър също е в много опасна зона, но има по-големи надежди за спасение. Пазарджишкият тим е на 2 точки от четвъртия Септември и на 4 от третия Пирин.