Славия взе двойна победа - над Монтана и над Локо (Пд) за Европа

1024 0

Славия спечели дуела с Локомотив Пловдив за последното място, даващо право на участие в евротурнирите, след като победи Монтана с 3:1 у дома.

Йомов, Станкев и Стоев вкараха попаденията за "белите", а Сергей Георгиев отбеляза почетното попадение за Монтана.

В същото време Локомотив (Пловдив) взе гостуването си на Пирин в Благоевград с 2:1 и по този начин завършва сезона със същия актив като Славия - 49 точки. Тимът на Александър Тарханов обаче има по-добри показатели в преките двубои и заради това заема 4-то място и печели последната квота за евротурнирите.

Иначе пловдивчани откриха в 20-ата минута чрез Веселин Марчев, а Мартин Тошев възстанови равенството в 56-ата минута.

Локомотив обаче бързо върна аванса си - в 64-ата минута Веселин Марчев с помощта на левия стълб на вратата донесе победата на "смърфовете".