Славия си осигури минимално предимство пред Етър за бараж за Лига Европа

Снимка: Официален сайт на Левски

1282 0

Славия победи у дома Етър с 1:0 в първи мач помежду им за седмата позиция в Първа лига, която осигурява участие в бараж срещу третия от първата шестица за място в Лига Европа.

Единственото попадение отбеляза Георги Йомов в добавеното време на първото полувреме.  В продължението на срещата обаче Славия извади голям късмет, тъй като Етър нацели гредата чрез Румен Руменов. Реваншът е в четвъртък от 20:00 часа във Велико Търново.

Припомняме, че великотърновци спечелиха и двата мача със Славия в редовния сезон. Първо се наложиха с 3:0 на “Ивайло”, а след това победиха и с 1:0 в София. Освен това преди десетина дни стана ясно, че Етър не е получил лиценз за Европа, а причината, че не са подали документи. От клуба обаче отговориха, че все още не са подали заявка за участие в евротурнирите и могат да го направят на по-късен етап, ако се наложи.