Славия се надигна в края и отказа Локомотив София от мечтата за Европа (ВИДЕО)

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

2620 0

Локомотив София и Славия не излъчиха победител в поредния епизод от вечното си съперничество. Двата тима завършиха при резултат 1:1 в двубой от 3-ия плейофен кръг на Първа лига.

Столичните "железничари" държаха инициативата през първото полувреме и след 45 минути игра напуснаха терена с гол в актива си, дело на Давид Малембана, който реализира страхотен пряк свободен удар в 24-ата минута.

Виждащите се като почти сигурни победители домакини бяха изненадани 5 минути преди края на срещата. Иван Минчев изравни резултата в 85-ата минута.

Попадението на Минчев сложи и край на надеждите на Локомотив за евентуален бараж за влизане в Лигата на конференциите.

На "белите" предстоят двубои срещу Ботев Пловдив на "Колежа", с Арда в Кърджали, а сезонът приключва с домакинство на Локо София. В програмата на столичните "железничари" преди последния кръг пък има още две домакинства.

Към 20-ата минута на срещата двата тима предложиха сериозна битка, но без особено много голови положения. Вниманието на Бубакар Гайе и Николай Кръстев на няколко пъти бе тествано с шутове от сериозна дистанция, но нищо по-опасно пред двете врати.

ГОООЛ! В 24-ата минута Дейвид Малембана получи шанс да пробва мерника си от пряк свободен удар. Топката бе заложена на няколко метра от границата на наказателното поле, а централният бранител не сгреши и откри резултата за Локомотив София.

Гостите можеха да се върнат в мача 2 минути преди края на редовните 45. Тони Тасев намери по страхотен начин Владимир Николов в наказателното поле. Шутът на нападателя бе спасен от Бубакар Гайе, а при последвалата суматоха домакините някак успяха да изчистят.

С началото на вторите 45 минути темпото на игра се понижи. Славия обаче все пак съумя да установи по-сериозен контрол над топката, опитвайки да намери пролуки в съперниковата защита.

В 56-ата минута Галин Иванов опита да намери вратата на Гайе с шут от сериозна дистанция. Той обаче беше блокиран от Дейвид Малембана, който с глава неутрализира опасността.

ГОООЛ! Гостите все пак стигнаха до изравнителното попадение 5 минути преди края на редовното време. Тони Тасев дриблира по границата на пеналтерията, продължавайки към Иван Минчев. Играчът на "белите" стреля и с помощта на щастлив рикошет прехвърли Гайе за 1:1.

Ситуацията стана още по-сложна за домакините в 88-ата минута. Селсо Рапосо си изкара втори жълт картон за грубо влизане срещу Тони Тасев и напусна терена.

Локомотив София: Бабукар Гайе, Селсо Рапосо, Матеус Дуарте, Дейвид Малембана, Бруно Франко, Алан Диас Фильо, Антонио Вутов, Божидар Кацаров, Димо Бакалов, Красимир Милошев, Карлос Енрике Франса

Славия: Николай Кръстев, Ертан Томбак, Емил Виячки, Натан Гасама, Венцислав Керчев, Христо Попадийн, Галин Иванов, Ерол Дост, Людовик Соарес, Тони Тасев, Владимир Николов

Локомотив София е изправен пред последния си шанс да продължи борбата си за заветното 7-о място в класирането. Именно тази позиция осигурява бараж за участие на европейските клубни турнири. Столичните "железничари" изостават с цели 12 точки именно от "белите". Единственият път към върха във втората половина на подреждането минава през успех над вечния съперник и 2 победи до края с надеждата, че възпитаниците на Ангел Слаков ще грешат до последно.

Ситуацията за Славия е далеч по-лесна. "Белите" държат всичко в своите ръце. С 15 победи, 5 равенства и 11 загуби, столичани имат комфортна преднина пред останалите.

Това е 4-ият път, в който двата столични тима се срещат през настоящия сезон. Момчетата на Станислав Генчев отстраниха Славия в 1/4 финалите на Купата на България на 3-ти април, след като по-малко от 2 седмици по-рано ги надвиха и в първенството с 1:0. "Белите" от своя страна могат да се похвалят с победа с 2:1, която постигнаха през септември миналата година.