Скандално съдийско решение пропиля труда на Хебър срещу Славия (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

711 0

Славия записа първи успех след месец насам. В 29-ия кръг "белите" спечелиха ключовото си домакинство на Хебър с 3:1. Така столичани сложиха край на серия от три загуби и реми.

Славия се върна към победите

За съжаление и в тази среща от българския елит - решенията на главните действащи лица взеха превес над футболните качества. При 1:0 след откриващото попадение на Минчев (10') - "гробарите" бяха напът да се приберат на почивката при 1:1.

Тогава обаче дойде скандално решение на съдийската бригада, водена от Ивайло Стоянов. Тя отмени гол на Стефан Цонков в последната минута и действията бяха потвърдени от ВАР арбитъра Волен Чинков.

След почивката Мартин Георгиев удвои преднината след точно час игра, а Збун намали до 1:2 пет минути по-късно. Украинецът реализира само 4', след като се появи на терена. Крайното 3:1 оформи Сораков в 75'.

Двубоят бе от голямо значение и за двата тима, тъй като успехът изкачи Славия до 10-о място с 33 пункта. Хебър пък е 12-и с 30 точки.

Следете Черно море - Левски НА ЖИВО със SportLive.bg!

Още: Скаут на Люцерн дойде за българска звезда на Славия, но гледа и ЦСКА

Още: Навръх празника на Славия: Венци Стефанов си спомни за "лидера Наско Сираков" и си пожела фенове, но не тези на Левски - ЦСКА