Септември се разправи с Хебър за първа победа през сезона

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1504 0

Септември победи Хебър като символичен гост в предпоследния мач от втория кръг на Първа лига. Възпитаниците на Славко Матич се наложиха над пазарджиклии с 3:1 на националния стадион "Васил Левски".

За успеха допринесоха на два пъти 18-годишният Симеон Александров и веднъж Кабов, а за символичните домакини почетното попадение вкара Хамдиев в последните минути от срещата. Септемврийци доиграват втори пореден двубой с човек по-малко, след като Арсов получи втори жълт картон в 63-тата минута.

Победата изкачи Божинов и компания до деветата позиция във временното класиране, докато Хебър остава с две позиции по-надолу. Двата тима са с равни точки - 3.

В осмата минута дойде и първият удар по посока на една от двете врати. Той бе дело на Красиан Колев, който стреля от далечно разстояние, но топката профуча встрани от целта.

Малко след като измина четвърт час игра пресата на столичани даде резултат. Символичните гости организираха добра атака, която младият Симеон Александров завърши хладнокръвно - 0:1.

Само няколко минути по-късно Асен Георгиев се извиси над всички при ъглов удар пред вратата на Хебър и стреля опасно с глава, но противниковият страж изби.

До края на първата част възпитаниците на Матич и Божинов продължаваха да търсят второ попадение, но опитите не бяха успешни. Хебър пък не успя да отправи нито един удар към вратата на столичани.

Второто полувреме започна по отличен начин за Септември и след само 5 минути Мирза Делимеджач вкара топката за втори път във вратата на пазарджиклии, но съдията отмени попадението заради фал срещу вратаря.

Малко след като измина час игра Септември остана с 10 души на терена, тъй като Иван Арсов получи втори жълт картон за нарушение срещу Октай Хамдиев и логично бе изгонен.

В 80-тата минута столичани продължиха да търсят ново попадение и с доза късмет успяха да накажат амбициите на Хебър. Симеон Александров отново прати топката в противниковата врата. 0:2!

В 85' минута и Атанас Кабов се разписа във вратата на Дебърлиев. Той прати топката неспасяемо във десния ъгъл - 0:3!

180 секунди по-късно Хебър стигна до почетно попадение. Октай Хамдиев бе оставен непокрит в наказателното поле на столичани и с мощен изстрел оформи крайния резултат.

ХЕБЪР 1:3 СЕПТЕМВРИ

0:1 Симеон Александров (17)

0:2 Симеон Александров (80)

0:3 Атанас Кабов (85)

1:3 Октай Хамдиев (88)

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 11. Цветелин Тонев (К), 5. Мартин Михайлов, 10. Пламен Крумов, 28. Осира Корнел, 98. Георги Търтов, 55. Олекси Лобов, 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев, 39. Ивайло Михайлов, 99. Тодор Чаворски

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 22. Мартин Стойчев, 4. Иван Арсов, 5. Асен Георгиев (К), 11. Мартин Ачков, 25. Мирза Делимеджач, 18. Красиан Колев, 6. Атанас Кабов, 14. Мартин Стоянов, 17. Симеон Александров, 9. Димитър Костадинов