Септември измъкна точка у дома срещу Ботев (Враца) с късен гол

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

914 0

Септември (София) и Ботев (Враца) завършиха наравно 1:1 в двубой от третия кръг на Първа лига, игран в София. Гостите победаха рано през второто полувреме с гол на ветерана Мартин Кавдански, а столичани изравниха в 79-ата минута чрез Атанас Кабов.

Първото полувреме на изобилстваше от положения, но второто бе далеч по-интересно. В 46-ата минута Да Силва центрира, а Кавдански засече с глава и прати топката зад голлинията на Шейтанов. В 58' гостите можеха да удвоят аванса си, но Стефан Гаврилов пропусна.

Септември стигна до изравнителното попадение в 79-ата минута, когато Реди Каса намери Кабов, който простреля Красимир Костов с мощен удар.

Към момента Септември и Ботев (Враца) имат равен брой точки - по 4, и се намират в средата на класирането. Новакът в Първа лига е осми, а врачани са девети.