Румънци надвиха лидера в Първа лига Черно море след нелепи грешки

Снимка: Официален сайт на Черно море

1816 0

Лидерът в зимното класиране на Първа лига - Черно море, започна с поражение подготовката си за пролетния полусезон. Възпитаниците на Илиан Илиев отстъпиха с 0:2 от Фарул Констанца в мач, игран на базата в Овидиу. "Моряците" стояха добре през целия двубой, но допуснаха нелепи попадения в рамките на две минути през втората част.

Попаденията бяха дело на Луис Мунтеано и Дамиен Дусаут в 56-ата и 58-ата минута. Първият опита директно от статично положение и за съжаление на българите - кълбото рикошира в построената стена, а вратарят Християн Славков не успя да реагира по най-добрия начин.

Не след дълго възпитаниците на Илиев оставиха голямо пространство пред Дусаут и футболистът на румънския тим пробва късмета си от 30 метра за 2:0. Така шестият в северната ни съседка успя да се справи с лидера у нас. Това беше четвърта контрола между отборите от 2021 г. насам.

Румънците вече взеха превес в резултатите с втора победа от 2:0, а Черно море разполага с 1:0 точно преди година, докато първата среща завърши при 1:1. Сега Черно море продължава с куп от контроли!

Още: Изненада: Играч на Черно море реши да спре с футбола само на 28 години

Даниел Димов разкри каква е целта пред Черно море и отсече: Знаем си възможностите