Рядко срещано: Паднаха 7 гола на мач от Първа лига - Любо Пенев се върна към победите (ВИДЕО)

Снимка: Rostislav Grancharov / LAP.bg

1846 0

Хебър Пазарджик прекрати серията от шест поредни мача без победа в Първа лига и записа успех над Етър като гост. Той дойде при рядко срещано резултатен сблъсък, излъчил цели седем попадения - 5:2 за Любослав Пенев и неговите футболисти.

Чрез успеха тимът му се изкачи до 9-ото място с 16 точки от 13 изиграни мача. Етър пък остава на дъното със само 4 спечелени пункта, като вече предпоследният Славия е на 4 точки. Предстои пауза за националните отбори, като след нея Етър гостува на Крумовград (21.10), а Хебър посреща у дома Славия (21.10).

Двата отбора се срещнаха за първи път в историята в първото ниво на футбола ни. Последните им сблъсъци бяха през 2021 година, когато във Втора ига Хебър първо надделя с 4:2 като гост, а след това завърши при равенство 1:1 като домакин.

Още на полувремето в днешния дуел вече бяха паднали цели четири попадения. Георги Николов откри след само 4 минути игра, но в последните секунди от частта трябваше да вкарва, за да изравнява резултата. Между неговите попадения Ивайло Димитров (12') и Буколда (34') бяха оформили пълния обрат.

През втората част Николас Пенев (49'), Ангел Бастунов (53') и Мазан (71') също вкараха по един гол, за да оформят крайния резултат. Георги Николов пък не намери хеттрика си, но бе изгонен в 78-ата минута с директен червен картон.