Официално: Септември се завърна в Първа лига

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg /

1148 0

Тимът на Септември София си официализира завръщането в Първа лига, след като тимът няма как да бъде изместен от Топ 3 във Втора лига.

За да се случи това нещо, столичани не трябваше да губят визитата си на Спортист Своге, както се и случи, след като двата отбора направиха равенство – 1:1.

И двата гола в Своге паднаха през второто полувреме, като Кирил Янакиев донякъде шокира гостите в 54-ата минута, а в 67-ата Атанас Кабов изравни резултата и на практика класира тима си за елита на България.

Тимът е на върха с 69 точки, а вторият Спартак Варна, който също ще играе в Първа лига догодина е с една по-малко, но и два мача пасив. Четвъртият Миньор Перник е с 60 точки и на практика Септември няма как да отиде на това място, което дава баражен мач с предпоследния в класирането от Първа лига.

Спортист Своге остана на десетото място с 43 точки.