Мирослав Будинов и Дунав "удавиха" Крумовград по пътя към Първа лига (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

1992 0

Дунав Русе постигна първия си домакински успех от ноември 2022 г. насам, след като се наложи с 2:1 над Крумовград в откриващия мач от 25-ия кръг на Втора лига.

"Драконите" бяха в серия от три равенства и загуба на свой терен, но попадение на Мехмед Сабри в заключителните минути на срещата (87′) донесе трите точки на русенци.

На практика първото попадение в срещата падна след по-малко от 10 минути игра, когато Мирослав Будинов наказа бившия си тим за 1:0. В 71-вата минута изравнителното попадение на Мартин Сораков бе напът да оформи равенството, но домакините успяха да се наложат.

Борбата за Първа лига

По този начин Дунав събра 35 т., като заема 8-ата позиция в началото на кръга. Крумовград остава 3-ти с 40 т. Любопитно е да се отбележи, че Беласица е с равни точки с тези на "драконите", а Монтана е с една повече на 6-то място.

Пети е нефигуриращият в битката дубъл на Лудогорец с 39 т., а Спортист Своге разполага с 40 точки на четвърто място преди да изиграе визитата си на ЦСКА 1948 II.

Следете всичко най-интересно от българския футбол със SportLive.bg!