Лош късмет донесе победа на Славия и загуба за Спартак

Снимка: Mihaela Aroyo / LAP.bg

1481 0

Спартак Варна загуби куриозно при завръщането си в елита на България след 13 години чакане. "Соколите" загубиха домакинството си на Славия с 0:1, като попадението падна дълбоко в добавеното време на срещата, когато топката се отби от гредата, но за жалост на домакините тя се отби от Сами Ел Анаби и влезе във вратата.

Срещата започна равностойно, но първата сериозна опасност бе дело на гостите. Грешка на домакинската защита в десетата минута доведе до удар на Ахмед Ахмедов, който премина над вратата на Иван Дичевски.

В 20-ата минута столичани създадоха нов добър шанс чрез Радослав Кирилов, който навлезе опасно в наказателното поле, но последвалият му удар бе париран от противниковия страж.

Само минута по-късно Спартак отправи първото си опасно положение. Руслан Черненко шутира отлично от пряк свободен удар, но Вуцов изби от долния ляв ъгъл.

До края на първата част гостите останаха по-активния отбор пред една от двете страни, но опитите на Минчев и Ахмедов така и не дадоха резултат.

"Соколите" излязоха мотивирани през втората част и така създадоха първото опасно положение за частта. Разбъркване след изпълнение на корнер доведе до удар на капитана Янчо Андреев, но топката излезе в аут.

За нещастие на домакините до края на срещата последваха единствено негативни моменти за тима. В 68-ата минута кълбото се озова в Кирилов, но играчите пред него блокираха опита му.

В 74-ата минута пък Велислав Боев поиска принудителна смяна, при която Васил Петров вкара в игра Проспер Менди.

В добавеното време на срещата Ертан Томбак остана сам очи в очи с Иван Дичевски и уцели греда, но Сами Ел Анаби не успя да се отмести навреме от пътя на топката и я прати в собствената си врата.

След края на срещата Славия заема петата позиция с три точки, а Спартак - четиринадесета с 0. За "соколите" предстои визита на Левски, докато Славия ще гостува отново в морската столица - този път на Черно море.

Съставите:

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев (74′ 23. Проспер Менди), 22. Сами Ел Анаби, 19. Никола Борисов (60′ 12. Генади Луго), 17. Цветан Илиев (79′ 45. Даниел Начев), 51. Илкер Будинов, 13. Руслан Черненко, 10. Янчо Андреев – к, 21. Лиандро Мартис (68′ 7. Георги Бабалиев), 11. Виктор Митев (78′ 9. Мехмед Сабри), 30. Божидар Васев

Резерви: Християн Христов, 3. Ибрям Ибрям, 12. Генади Луго, 7. Георги Бабалиев, 45. Даниел Начев, 9. Мехмед Сабри, 23. Проспер Менди

Треньор: Васил Петров

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Константин Чешмеджиев, 4. Людовик Соарес, 88. Тони Тасев, 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев (70′ 22. Дарко Тасевски), 7. Йон Бакеро, 10. Радослав Кирилов – к, 9. Ахмед Ахмедов (57′ 33. Галин Иванов)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 37. Венцислав Керчев, 33. Галин Иванов, 22. Дарко Тасевски, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 83. Христо Попадийн

Треньор: Златомир Загорчич

Жълти картони: Цветан Илиев, Виктор Митев, Велислав Боев (СВн), Константин Чешмеджиев (С)

Съдия: Васимир Ел-Хатиб