Локомотив София с първа победа извън столицата от 2015 г., викове „Оставка“ огласиха Благоевград

Локомотив  София с първа победа извън столицата от 2015 г., викове „Оставка“ огласиха Благоевград
Снимка: Velizar Eremiev / LAP.bg

1383 0

Локомотив София записа втора поредна победа в Първа лига, след като удари с 1:0 Пирин Бл като гост в среща от 11-ия кръг. Успехът е първи за „червено-черните“ извън столицата в родния елит от 2015 година насам. Последната победа беше срещу Ботев Пловдив с 2:0 в Коматево.

В герой се превърна Алан Диас, който заби единственото попадение в 27-ата минута. След края на мача се чуха викове „Оставка“ по адрес на треньора на „орлетата“ Красимир Петров. Двубоят на стадион „Христо Ботев“ изгледа и Димитър Бербатов.

Като цяло хората на Станислав Генчев стояха доста по-добре на терена през по-голямата част от мача. Единственият гол реализира Алан Диас в 27-ата минута. Той се разписа отблизо, след като Янко Георгиев не се намеси по най-добрия начин при удар от фаул на Димитър Митков.

Така Локо София вече е на 6-ото място във временното класиране с актив от 18 точки. Пирин Бл е на 17-ата позиция със 7 пункта.