Локомотив (Сф) победи десет от Марек

Снимка: Иван Йочев

1642 0

Локомотив (Сф) постигна победа с 2:0 над гостите от Марек.

До средата на първото полувреме двата отбора не можеха да създадат голово положение. Тимовете бяха допълнително затруднени от тежкия терен на стадиона в квартал „Надежда”. В 25-ата минута Ламжед Шехуди стреля много опасно, но топката се спря във външната страна на мрежата на вратата на Марек. В добавеното време на първата част "железничарите" пропуснаха най-чистото си положение. Марко Ранджелович отклони топката към Владислав Романов в наказателното поле, който от няколко метра не успя да преодолее вратаря на гостите Емил Михайлов.

Веднага след почивката домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Милен Лахчев срещу Даниел Генов, но реферът Ангел Баялцалиев отсъди аут. В 73-ата минута Марек остана с човек по-малко на терена, след като появилият се като резерва Златко Бонев получи втори жълт картон. Локомотив (Сф) все пак вкара гол в 84-ата минута, когато се разписа Ламжед Шехуди. В даденото от съдията продължение на мача появилият се като Резерва Йордан Тодоров оформи крайното 2:0.

Така „железничарите” излязоха на трето място в класирането с актив от 29 точки. Марек е предпоследен с 13 точки.