Локомотив Горна Оряховица изхвърли Ботев Враца от турнира за Купата на България

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

2965 0

Локомотив Горна Оряховица успя да победи Ботев Враца с 3:2 и по този начин се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България, където ще гостува на Лудогорец!

Още в 10-ата минута Локо поведе в резултата, след като Али Ахмед се разписа след центриране от ъглов удар. Двадесет и шест минути по-късно авансът бе удвоен след постепенна атака, при която Георги Колев отбеляза с удар от около 15-16 метра.

В 57-ата минута Локомотив Горна Оряховица поведе с 3:0, след като гредата помогна на Гавазов да запише името си сред голмайсторите.

Юлиан Ненов върна едно попадение за 3:1 в 72-ата минута, а четири минути преди края на редовното време резултатът стана 3:2 чрез Красимир Тодоров. До равенство обаче не се стигна и така Локомотив успя да отстрани Ботев Враца по пътя към осминафиналите в надпреварата.

Повече за драматичната победа на Лудогорец на 1/16-финалите четете тук.