Локо (Сф) смаза Ботев (Гълъбово) и в реванша за Купата - 5:1

1143 0

Локомотив (Сф) разгроми Ботев (Гълъбово) с 5:1 на стадиона в столичния квартал "Надежда" в реванша между двата тима от 1/8-финалната фаза за Купата на България. Така "железничарите" продължават в надпреварата, след като постигнаха категоричен успех с 4:1 и като гости срещу този съперник.

Столичани не срещнаха затруднения в реванша, който започна с гол за тях още в 30-ата секунда. При първата атака в мача, Влади Романов напредна отляво и пусна топката към Александър Манолов, който от 5-6 метра я прати във вратата на Ботев. В 18-ата минута обаче равенството беше възстановено. От пряк свободен удар диагонално Иван Тошев стреля в десния ъгъл на вратата на Локомотив, вратарят Галев докосна топката, но тя влетя в мрежата му. "Железничарите" пак поведоха в 32-ата минута след гол на Даниел Васев. Шехуди центрира по земя отляво, а Васев засече топката от 7-8 метра за 2:1. В 74-ата минута Локомотив стигна до трети гол. Даниел Генов беше точен с удар от границата на наказателното поле, с който прати топката в долния десен ъгъл. 5 минути по-късно Генов реализира и втори гол след центриране на Румен Трифонов. В добавеното време на мача Генов оформи своя хеттрик след асистенция на Йордан Тодоров, а с това и крайното 5:1.