Локо (Сф) излъга Славия и взе 3 точки в "Овча купел"

1038 0

Локомотив спечели малкото столично дерби от 15-ия кръг в "А" група. "Железничарите" биха Славия с 2:1 на стадиона в "Овча купел". Попаденията за тима от "Надежда" отбелязаха Даниел Генов и Ламжед Шехуди съответно в 43-ата и 84-ата минута. За "белите" вкара Душан Савич в 48-ата. Новите три точки на Локомотив му позволиха да се изкачи до 5-ото място във временното класиране с 22 пункта, само на 1 от "Левски". Отборът на Иван Колев е 10-и с 13.

Домакинът Славия започна по-убедително срещата, но вратарят на Локомотив Божидар Митрев показа отлична игра в тази среща и обезнадежди Платини, Василев и Дяков. "Белите" имаха претенции и за дузпа за игра с ръка на Бранеков, но те не бяха уважени от главния съдия. Локомотив постепенно стабилизира играта си, гол на Шехуди бе отменен заради засада. В края на първото полувреме символичните гости поведоха в резултата. Даниел Генов беше точен от няколко метра след подаване на Камен Хаджиев.

Още в началото на втората част Славия успя да изравни. Чавдар Янков проби отляво и подаде към Василев, който намери Платини в пеналта. Последният стреля от упор, Митрев изби, но топката попадна в краката на Душан Савич и той беше точен при добавката – 1:1. Играта на двата тима се успокои и темпото спадна значително. По всичко изглеждаше, че срещата ще завърши наравно. Футболистите на Локомотив обаче успяха в 84-ата минута да вземат трите точки. Тогава Генов пусна отличен пас в пеналта на Шехуди, който се завъртя и технично прати топката с мрежата. Славия се втурна на щурм, но не успя да стигне до второ попадение, с което да спечели поне точка.

СТАТИСТИКА:

Мач от 15-ия кръг в "А" група

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (СФ) 1:2

0:1 Даниел Генов 43

1:1 Душан Савич 48

1:2 Ламжед Шехуди 84

СЛАВИЯ: 12. Емил Петров, 17. Костадин Дяков, 26. Димитър Везалов, 25. Цветомир Панов, 71. Диего Фераресо, 35. Иван Вълчанов, 77. Душан Савич, 88. Чавдар Янков (62-10. Фернандо да Силва), 6. Касаи Кристиан, 20. Мишел Платини, 99. Радослав Василев (79-33. Карлос Фонсека)

Резерви: 32. Диян Вълков, 3. Димитър Пиргов, 8. Станислав Генчев, 22. Владимир Семерджиев, 33. Карлос Фонсека, 7. Джереми Манзоро, 10. Фернандо да Силва

Треньор: Иван Колев

ЛОКОМОТИВ (Сф): 1. Божидар Митрев, 16. Камен Хаджиев, 6. Александър Бранеков, 5. Марко Ранджелович, 69. Елтон Дош Рейш, 47. Антонио Ливраменто (67-8. Румен Трифонов), 29. Ламжед Шехуди, 33. Евертон Джилио-Том, 26. Иво Иванов (59-21. Даниел Гаджев), 7. Даниел Генов, 11. Владислав Романов

Резерви: 84. Валентин Галев, 15. Траян Траянов, 77. Йордан Тодоров, 14. Даниел Васев, 21. Даниел Гаджев, 8. Румен Трифонов, 23. Александър Манолов

Треньор: Димитър Васев

Жълти картони: Даниел Генов, Марко Ранджелович (Локомотив); Фернандо да Силва (Славия)

Съдия: Александър Костадинов

Стадион: "Славия", София