Локо (ГО) е първият изпадащ във Втора лига

Снимка: БГНЕС

991 0

Отборът на Локомотив Горна Оряховица е първият тим, който загуби елитния си статут в Първа лига. Това стана факт, след като днес тимът воден от Александър Димитров загуби тежко у дома с 0:3 от Монтана във втория плейофен сблъсък между двата тима. Първата среща, играна в Ловеч, завърши наравно 1:1.

С две попадения за победата на монтанци се отличи Атанас Илиев, който се разписа съответно в 10-ата и 49-ата минути. Веднъж се разписа и Даниел Генов в 19-ата минута.

Така след днешния успех Монтана ще продължи битката си за оцеляване, като „сините” ще спорят със завършилия на второ място в класирането на Втора лига тим на Септември (София).

От своя страна Локомотив Горна Оряховица се прости с мястото си в елита на родния футбол.