Литекс отупа хърватския шампион и е хитът на Copa del Sol

Снимка: Иван Йочев

1635 0

Изхвърленият от "А" група Литекс записа престижна победа над хърватския шампион Динамо (Загреб). Ловчанлии се наложиха над хърватите с 3:1, с което продължиха фурора си на традиционния турнир Copа del Sol в Южна Испания.

Литекс реши днешния мач след почивката, която завари двата отбора при резултат 0:0. Милчо Ангелов с глава изведе "оранжевите" в резултата в 52-ата минута на мача, а Жуниор Фернанес върна интригата след час игра. Изравнителното попадение падна след центриране от корнер.

Веднага след това Кирил Десподов отново изведе "оранжевите" напред, а в 67-та минута Никола Колев оформи крайното 3:1 в полза на Литекс.

Литекс е лидер в класирането в турнира след три последователни победи. В първия мач те удариха с 2:0 Од Гренланд, последва победа с 1:0 над Стрьмгодсет и днешното 3:1 над хърватския гранд.