Класика за Литекс срещу Марек, младок блесна с два гола

Снимка: Официален сайт на Литекс

29781 0

Отборът на Литекс победи като домакин с 3:0 Марек в последния двубой от 10-ия кръг на „А“ група. И трите попадения паднаха през втората част, в рамките на 15 минути. С две попадения се отчете младият Георги Минчев. Нападателят Уилмар Джордан се откри резултата с глава в 73-ата минута. Минчев удвои преднината за домакините в 86-ата, а в добавеното време направи резултата класически. Гостите от Дупница останаха с човек по-малко в 60-ата минута след изгонването на Денис Пидев.

Литекс пропусна още няколко чисти положения в мача. Джордан можеше да се разпише още в 51-ата минута, но от близко разстояние стреля над напречната греда, а удари на Милчо Ангелов и Страхил Попов бяха отразени.

След изиграването на двубоите от 10-ия кръг тимът на Литекс събра 19 точки и е на второ място, а Марек остава на десета позиция с 8.