Женският национален отбор на България бе разбит у дома от Украйна в ключов мач

Снимка: БФС

1011 0

Женският национален отбор на България отстъпи в първия елиминационен двубой срещу Украйна. Срещата в Кърджали завърши с победата на гостенките - 0:4, а сега предстои и реванш.

Крайният победител ще участва в Лига "В" на квалификациите за Евро 2025, а на "лъвиците" ще им е нужно чудо на 27-и февруари в Анталия.

Главното действащо лице за победителките бе Роксолана Кравчук, която осигури ценна преднина от 2:0 още до почивката с попаденията си в 6-ата и 25-ата минута. След почивката не успяхме да намалим разликата, а точно обратното - допуснахме още два гола.

19-годишната Ина Глущенко бе точна в 83', а отвъд редовното време Котик оформи крайното 4:0. До този момент селекциите бяха играли една контрола, спечелена от Украйна с 2:0 през 2022 г.

Още: Нито в София, нито в Разград: На кой стадион ще домакинства България в турнира Лига на нациите?

Жребият за Лига на нациите е хвърлен: България трябва да бие Украйна в два мача