Нито в София, нито в Разград: На кой стадион ще домакинства България в турнира Лига на нациите?

Снимка: bfunion.bg

2124 0

При предишното участие на националния ни отбор по футбол в турнира Лига на нациите домакинствата се провеждаха на стадиона на Лудогорец в Разград - "Хювефарма Арена".

За четвъртото издание на надпреварата обаче, "лъвовете" ще посрещат съперниците на новото съоръжение на Ботев Пловдив, твърди "Тема Спорт".

България ще домакинства на "Христо Ботев"

Според изданието, до началото на месец септември, когато е сблъсъкът със Северна Ирландия, стадион "Христо Ботев" ще бъде с напълно завършен вид от т.нар. 4-та категория на УЕФА.

ОЩЕ: Програмата е ФАКТ: България започва с гостуване и завършва с домакинство в турнира Лига на нациите!

Интересно е да се отбележи, че България вече изигра един двубой в Пловдив, но приятелски - на 7-и септември 2023-та тимът на Младен Кръстаич допусна минимална загуба от Иран (0:1) пред около 10 000 зрители на "Колежа".