И Славия не спря младежите на Сухия

Снимка: БГНЕС

1654 0

Младежкият национален отбор на България до 21 г. записа нов успех по време на подготвителния си лагер в Сандански. Този път националите победиха Славия (София) с 2:0 в контрола, която се игра на градския стадион. Бекир Расим и Радой Божилов бяха точни за успеха.

Селекционерът Антони Здравков отново използва всичките си играчи, като те бяха разделени на два различни състава във всяко от полувремената.

Първата част завърши без отбелязан гол, въпреки че националите имаха преимущество. Никола Колев и Георги Минчев имаха шанс последователно да реализират гол, но вратата на Славия остана суха.

Десет минути след началото на второто полувреме Бекир Расим откри резултата, след добро изпълнение от пряк свободен удар. Малко след това Радой Божилов удвои преднината на България след асистенция на Расим. В 84-та минута един от най-активните играчи на терена - Расим, можеше да вкара трети гол, но ударът му беше отразен от Диян Вълков.

Специално да гледат мача в Сандански дойдоха президентът на Славия Венцислав Стефанов, отговорникът за националните отбори и член на ИК на БФС Емил Костадинов и бившият треньор на "белите" Мартин Кушев.