Гавра с българския футбол в Копенхаген

4369 0

Голям срам с познат резултат браха младежките национали в Дания. Селекцията ни до 21 години беше взривена със 7:1 от "червения динамит" в квалификация за европейското първенство. Мачът беше без значение за българите, тъй като те още преди него загубиха шансове за класиране. Така селекцията на Павел Панов завършва на четвърто място в групата с 9 точки. Дания е на първо място с 26, следват Русия с 22 и Словения със 17. След нашите са Естония също с 9 и Андора само с една.

Българите останаха с човек по-малко на терена още в 22-ата минута. Тогава Хубчев направи много груб фаул и получи директен червен картон. Преди това домакините вече бяха повели в резултата с 1:0 чрез Андерсен в 18-ата минута. До почивката датчаните вкараха нови три гола отново чрез Андерсен в 32-ата, Дурмиси в 36-ата и Вестергаард в 42-ата. В 49-ата Антон Карачанаков от фаул вкара единствения гол за България, но серията на домакините продължи. До края на мача датчаните нанизаха още три попадения във вратата на Господинов чрез Бергреен в 65-ата, Бехере в 67-ата и Зохоре в 78-ата, фиксирайки унизителната загуба на младежите на България на 1:7.

В друг мач от нашата група Русия победи Андора с 5:0.