Етър победи Ботев (Пд) и се намести в първата шестица


Етър победи Ботев (Пд) и се намести в първата шестица
Снимка: Оф. сайт на Етър

1400 0

Етър (Велико Търново) постигна много важна победа с минималното 1:0 над Ботев (Пловдив) в първи мач от неделната програма на Първа лига. Единственото попадение на стадион "Ивайло" реализира нападателят на домакините Румен Руменов в 44-та минута.

Двубоят бе равностоен, като футболистите на Красимир Балъков показаха повече точност пред гола и записаха седма победа от началото на сезона. За Ботев това е шесто поражение.

С успехът "виолетовите" се изкачиха до първата шестица, измествайки от там Черно море и Локомотив (Пловдив). Етър е с 24 точки и вече "диша във врата" на днешния си съперник. Ботев е на пета позиция с 26 пункта. В следващия кръг Етър гостува на Черно море, а "канарчетата" приемат Берое.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

"Неутрални" президенте Гонзо, защо за "червени" е едно, а за "сини" - друго... ПРИМЕРНО?

При положение, че ЦСКА и Левски са най-големите български клубове, най-успешните и с най-богатата история,...

Най-четени новини

виж всички