Ето кога почват българските тимове в Европа

1334 0

Станаха ясни датите, на които българските представители в европейските клубни турнири ще започнат футболната си кампания на Стария континент.

България е класирана на 25-о място сред първенствата за 2014/14, което означава, че българският шампион ще почне от втория предварителен кръг на Шампионска лига.

Това означава, че родният представител започва участието си на 14-15 юли, като реваншите са седмица по-късно.

За отборите, които ще ни представят в Лига Европа, лятото ще бъде още по-късо. Те ще започнат участието си още от първия предварителен кръг, а първите им срещи ще са на 2 юли. Реваншите отново са седмица по-късно.

В Шампионска лига ще играе шампионът на България, докато в Лига Европа участие ще вземат 2-ия и 3-ия в класирането на "А" група, както и носителят на Купата на България.