Дунав тресна Нефтохимик насред Бургас

Снимка: Пресслужба на Дунав

877 0

Дунав спечели дербито на новаците с 2:1 срещу Нефтохимик като гост в Бургас в първия двубой от 2-ия кръг на новата Първа професионална футболна лига. Така русенци по най-добрия начин отбелязаха своя мач номер 700 в елита.

В 9-ата минута гостите откриха резултата чрез Юлиян Ненов, който се възползва от нелепо изчистена топка и с точен изстрел по земя я оплете рано-рано в мрежата.

В 20-ата Дунав нанесе втория си удар, след като Михаил Милчев се възползва от центриране от фаул и с глава матира вратаря Стоян Колев - 0:2. Като цяло и преди, и след попаденията Нефтохимик имаше много добри ситуации да отбележи гол, но ги пропиля и заради тях трябва да съжалява, че допусна поражение.

В 83-ата минута "шейховете" върнаха все пак почетен гол чрез Живко Петков, който с красив ъгъл извън наказателното поле оформи крайното 1:2.

Дунав вече има 4 точки от първите си два мача в елита, докато Нефтохимик е с 1.