Дунав (Русе) надигра Царско село за първи успех през сезона

Снимка: БГНЕС

1681 0

Дунав (Русе) победи у дома новака Царско село с 3:1 в първа среща от третия кръг на efbet Лига, играна в Русе.

Домакините поведоха чрез автогол на едно от новите попълнение на гостуващия състав – Мартин Кавдански, в 25-ата минута. В края на първата част Ивайло Лазаров удвои аванса на "виолетовите“, с което приближи русенци до първи успех през новата кампания. Възпитаниците на Людмил Киров убиха интригата в срещата с трето попадение в 49-та минута дело на Иван Селеменев. Пет преди края на редовното време холандецът Родни Антуи отбеляза почетния гол за играчите на гостите.

Така Дунав записа първа победа в първенството през новия сезон след пораженията от Левски с 1:4 и Ботев (Пд) с 1:3. Царско село остава без успех в елита, след като загуби на старта от шампиона Лудогорец с 0:2 и завърши наравно у дома с другия новак Арда. В следващия кръг Дунав гостува на Берое, а Царско село приема вкъщи Левски.