Дунав подчини Витоша с два гола на Ахмедов

Снимка: Официален сайт на Левски

1260 0

Дунав (Русе) победи с 2:0 у дома отбора на Витоша Бистрица в последния двубой от 5-ия кръг на efbet Лига. И двете попадения за русенци отбеляза централният нападател Ахмед Ахмедов в 39' и 60'. Домакините вече имат две победи, а бистришките "тигри" пък нямат спечелена точка и след петия си мач от началото на първенството.

През първата част двата отбора не показаха много футболни неща и положения почти липсваха. В 39' Иван Селеменов центрира към Стефан Христов. Той докосна топката и се озова на крака на Ахмед Ахмедов, който нямаше как да пропусне от близка дистанция.

През второто полувреме събитията на терена бяха доста по-интересни. Още в началото Стефан Христов пропусна да удвои преднината за русенци, като единственото гредата го спря. В 60' Ахмедов пък се възползва от разбъркване в наказателното поле и засече за 2:0. Емил Гъргоров също нацели страничния стълб минути преди края, пропускайки да върне едно попадение.