ЦСКА 1948 излезе 3-ти след успех над Черно море

Снимка: Официален сайт на ЦСКА 1948

1251 0

Отборът на ЦСКА 1948 спечели гостуването си на Черно море в мач от 11-тия кръг на Първа лига. Футболистите на Красимир Балъков спечелиха с 2:1 при визитата си на стадион "Тича". Матиас Куриор изведе Черно море напред в резултата, но ЦСКА 1948 стигна до пълен обрат чрез попадения на Галин Иванов и Мартин Камбуров от дузпа.

В 21-вата минута домакините стигнаха до гол. Родриго Енрике направи добър пробив отдясно и центрира топката в наказателното поле на ЦСКА 1948, където бе Матиас Куриор, който с глава вкара 12-тото си попадение от началото на сезона - 1:0! Гостите обаче бързо възстановиха равенството. Пробив на Васил Шопов отляво завърши с пас към наказателното поле на "моряците". Там топката се озова във включилия се Галин Иванов, който с плътен удар я прати във вратата на Черно море - 1:1! В 62-рата минута ЦСКА 1948 получи правото да изпълни дузпа. Галин Иванов бе фаулиран от Виктор Попов и съдията посочи бялата точка. Мартин Камбуров застана зад топката и вкара в 4-ти пореден двубой.

Така ЦСКА 1948 постига 4-ти успех в последните си 5 мача. Тимът на Красимир Балъков събира актив от 19 точки и е на 3-тата позиция, на 3 точки зад лидера Локомотив Пловдив. Черно море остава на 6-тото място с 14 точки.