Черно море продължава защитата на трофея след разгром

1139 0

Черно море премина с лекога 1/8-финалната фаза за Купата на България, след като днес в Коматево възпитаниците на Никола Спасов минаха безпроблемно през Вихър (Строево) и спечелиха с 0:5 гостуването си в Пловдив.

Аматьорският тим удържа вратата си суха в първите 38 минути на срещата, но в 39' Симеон Райков с далечен шут успя да вкара и "отвори" играта на "моряците" - 1:0.

Още до почивката резултатът беше удвоен, след като Хуан Вареа се озова на чиста позиция в наказателното поле и не сбърка.

След 15-те минути почивка паднаха нови два бързи гола. Симеон Райков се разписа за втори път в мача 2 минути след подновяването на играта, докато в 54' Виктор Йосков вкара за 4:0.

Оттам насетне темпото в мача падна, но все пак в 88' резервата Мартин Костадинов отбеляза за крайното 5:0 в полза на носителя на Купата.

Така Черно море вече чака жребия за четвъртфиналите, които също се играят в един двубой. Към топ 8 се придвижи и ЦСКА, който спечели трудно срещу Спартак (Плевен).