Черно море победи Арда в Кърджали в мач с 3 гола и 2 греди

Снимка: Ivaylo Borisov / LAP.bg

1300 0

Черно море победи убедително Арда с 3:0 при гостуването си в Кърджали от 10-ия кръг на Първа лига. Тимът на Илиан Илиев вече има 16 точки в актива си и заема петата позиция във временното класиране, докато "сините" са девети с 9 пункта!

В 29-ата минута Леандро Андраде превзе много терен с дрибъл покрай няколко противникови играчи и направи двойно подаване със Сердюк, а след това отново комбинира с него и новото попълнение на "моряците" само трябваше да вкара топката в опразнената врата - 1:0!

Две минути по-късно Влатко Дробаров удвои аванса на Черно море, разписвайки се с глава във вратата на Караджов.

В 43-ата минута Жуниньо от Арда успя да засече топката с глава след корнер, а тя се удари в горната греда и тупна около голлинията, но повторенията показаха, че тя не е преминала с целия си обем във вратата на "зелено-белите".

Пет минути след началото на второто полувреве "моряците" убиха интригата в двубоя, след като Велев бе изведен сам срещу Караджов от Васил Панайотов и не сгреши - 3:0! Малко след това Панайотов бе близо до това на свой ред да се разпише, но топката се отби от страничната греда.