Черно море изравни лидера по точки, Славия бе разбит с фатални грешки - в опасната зона (ВИДЕО)

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

5764 0

Черно море записа четвърта поредна победа и остава без загуба в българската Първа лига. "Моряците" надделяха с 5:1 като гост на Славия и по този начин се изкачиха на върха в класирането с 13 точки, колкото има и Локомотив Пловдив. След разгрома обаче варненци са с по-добра голова разлика (14:6). Славия пък остава на 11-ото място с 4 точки.

Всичко започна по отличен начин за гостите, които откриха още в 4-тата минута. Венцислав Керчев сбърка грубо при опит за подаване към вратаря Николай Кръстев. Матеус Машадо стигна топката, овладя, влезе в наказателното поле и се разписа.

В 22-рата минута нова грешка от Славия доведе до нов гол на Машадо. Кристиян Стоянов този път сбърка, притиснат от Мазир Сула. Подаването му се озова в Машадо, който подаде към Александър Василев. Той стреля и след спасяване на Кръстев топката попадна пред Машадо, който отново не сбърка.

Четвърт час след това Славия върна едното попадение. Галин Иванов центрира остро, а Виктор Генев засече с бедро топката в мрежата.

Второто полувреме започна силно за Черно море, а Живко Атанасов нацели напречната греда след удар с глава. След един час игра пък бе отсъдено нарушение на Виктор Генев срещу Машадо в наказателното поле. Георги Кабаков не посочи веднага бялата точка, но след консултанция с ВАР го стори. Пабло Гарсия се нае с изпълнението и не сбърка.

До края на мача Иван Минчев бе изгонен с втори жълт картон в 86-ата минута, а след 90-ата Фернандес и Исмаил Иса оформиха разгромен резултат срещу вече неприличащата на нищо отбрана на Славия.

В следващия кръг Черно море има трудно домакинство срещу Лудогорец (20.08), докато Славия гостува на Берое в Стара Загора (19.08).