Царско село "излъга" Черно море след късен гол от дузпа в Първа лига

Снимка: Официален сайт на Черно море

1260 0

Отборът на Царско село постигна инфарктна победа над Черно море с минималното 1:0 в мач от осмия кръг на Първа лига. Хората на Любослав Пенев се нуждаеха от гол от дузпа в продълженията на мача, за да извоюват така ценните три точки в срещата.

Попадението за домакините дойде след груба грешка на вратаря на Черно море Иван Дюлгеров, който в 91-вата минута не успя да улови центриране в наказателното му поле, след което фаулира противников футболист. От последвалия наказателен удар Мирослав Будинов успя да се разпише и да донесе победата на Царско село.

По този начин Царско село се изкачи временно до четвъртото място в Първа лига с актив от 12 точки. Тимът продължава да е с най-добрата отбрана в шампионата с едва три допуснати гола след осем изиграни срещи. Черно море пък регистрира четвърта загуба от началото на кампанията и остава на 11-о място с 8 пункта.