Ботев (Враца) тръгна ударно с Христо Янев: Удари тим, който бе със 7 позиции над тях

Снимка: Aleksandar Karamfilov / LAP.bg

1596 0

Ботев (Враца) тръгна успешно в дебюта на Христо Янев като техен треньор. "Зелените", които бяха на 13-о място в класирането, победиха петия Берое, начело на който неудачен дебют записа аржентинецът Хосе Луис Ачиари.

Врачани надвиха на свой терен с 1:0, като автор на единственото попадение в мача беше Каниел Генов. Капитанът на Ботев се разписа в 56-ата минута след неразбирателство в тима на "заралии" пред вратата. В 84' старозагорци останаха и с човек по-малко, след като Франко Рамос получи директен червен картон за нарушение срещу Марко Мажуга.

Домакините започнаха по-активно в двубоя и около 7-ата минута създадоха шанс за гол. Даниел Генов намери Стефан Велев, който от границата на наказателно поле отправи силен изстрел, но над вратата. Малко след това гостите успяха да поизравнят играта и стигнаха до удар на Майк Севайос, който обаче стреля в аут.
В 21' "заралии" можеха да дадат преднина на Ботев, като вкарат в собствената си врата. В грешник едва не се превърна Франческо Селесте, който опита да изчисти центриране на Мирослав Маринов, но прати топката към своята врата. За негова радост, вратарят Ачинели бе нащрек и успя да улови. В ответна атака федерико Бариос направи спасяване след удар с глава на Скуадроне.
В последните 10 минути на първата част и двата отбора направиха пропуски пред противниковата врата. Първо, в 35' Вини Трибуле стреля в аут след подаване на Селесте, а 3 минути по-късно Браян Мендоса стреля по диагонал в наказателното поле, но покрай вратата на Ачинели.
През втората част отново врачани започнаха по-силно и в първите минути бяха по-често в половината на старозагорци. В 56' Ботев успя да открие резултата след пас на Барбоса към пеналтерията, при което Ачинели и Акуадроне не се разбраха кой да отиграе. Така топката стигна до позициониралия се в близост Даниел Генов, който не сгреши на празна врата - 1:0!

Шест минути преди края на редовното време гостите останаха с човек по-малко. В 84' Франко Рамос получи директен червен картон, след като извърши грубо нарушение срещу Марко Мажуга.

Въпреки успеха, врачани остават на 13-а позиция в класирането. Берое пък се срина с една крачка до шестото място. Това е първа победа за Ботев в последните им 3 мача, а загубата е четвърта за старозагорци в последните им 6 срещи.