Ботев Враца спечели изключителен успех преди 100-годишнината си

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1008 0

Отборът на Ботев Враца надделя с 2:0 като гост Славия в първи мач от 25-ия кръг в Първа лига.

В 17-ата минута врачани поведоха в резултата, след като Атанас Зехиров центрира към Христо Златински, който се разписа във вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Десет минути след това домакините можеше да изравнят. Узунов центрира от фаул, след което се получи неразбирателство между вратаря Красимир Костов и Аласан Н'Диайе, но топката срещна напречната греда на вратата на гостите след намесата на защитника.

В ответната атака  шут на Петър Атанасов се отби в левия страничен стълб на вратата на столичани.

В 36-ата минута Аласан Н'Диайе центрира към Валери Домовчийски и той с удар от въздуха покачи аванса на врачани на две попадения.

След старта на втората част бранителят на домакините Емил Виячки центрира към наказателното поле за  непокрития Андреа Христов, който от няколко метра не успя да се разпише във вратата на Ботев.

В следващите минути нямаше опасности пред двете врати, а 20 минути преди края ветеранът Димитър Рангелов стреля слабо към вратата на гостите и Костов улови лесно топката.

В 79-ата минута Емил Стоев влезе в наказателното поле и стреля опасно, но Костов отново се намеси решително и изби топката.

Минута преди края на редовното време Андреа Христов с глава отправи неточен удар към вратата на гостите.

След този успех Ботев се изкачи на 11-то място с актив от 22 точки. Славия също е с 22 точки, но е на 12-та позиция с по-лош баланс в директните двубои с врачани.