Ботев Враца извъртя хикс с АПОЕЛ Никозия, съперникът на родните „канарчета“ в Европа не впечатли

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

2350 0

Оцелелият в родната Първа лига Ботев Враца извъртя 0:0 с АПОЕЛ Никозия в последната си контрола от предсезонната подготовка. Врачани играха равностойно срещу кипърския гранд, който е съперник на Ботев Пловдив във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Като цяло в двубоя липсваха чистите голови положения. Възпитаниците на Росен Кирилов все имаха шансове дори да се поздравят с победата.

Още в началните минути на проверката, провела се в Националната база в “Бояна”, „зелените“ пропуснаха шанс да поведат в резултата чрез Даниел Генов. Малко след това вратарят на българския тим Красимир Костов извади своите. Точно преди почивката той отново спаси положение пред вратата на врачани.

След час игра Генов не успя да засече добра топка към него в пеналта. Последва спасяване на Костов на удар от пряк свободен удар. В 77-ата минута бразилецът Фелипе Са стреля коварно, но вратарят на кипърците прояви рефлекс.