Ботев Враца и Арда със скучно равенство за начало на кръга

Снимка: Оф. сайт на Арда (Кърджали)

1336 0

Ботев Враца и Арда не успяха да се победят, като завършиха наравно 0:0 в първи мач от петия кръг на Първа лига. Врачани може да съжаляват за изпуснатата точка, защото кърджалийци играха с човек по-малко почти полувреме след червен картон на капитана Пламен Крумов.

Двата отбора предложиха доста скучно представяне, особено през първата част. Най-добрата възможност се откри пред Иван Коконов в 22', но ударът бе спасен от вратаря Красимир Костов.

Две минути след началото на втората част Арда остана с 10 души заради втори жълт картон на Крумов.Ботев обаче не се възползва и чак в края на мача осъществиха натиск, но Генов и Домовчийски не бяха прецизни. Тимът от Кърджали временно се изкачи на третото място с актив от 9 точки, докато Ботев е 11-ти с 4.