Борусия пак се промени в Шампионската лига, Галатасарай не

1223 0

Борусия отново показа, че Шампионската лига му се услажда, за разлика от Бундеслигата. Германците победиха с 4:1 Галатасарай и до голяма степен си осигуриха спечелване на група D. Огромното количество турски фенове на стадиона не изненада никого. Същото се отнася за поредното слабо представяне на Галатасарай под ръководството на Чезаре Прандели - както в турската Суперлига, така и в Шампионската лига.

Уесли Снайдер направи хубава задна ножица в 14-а минута и провокира спасяване на Роман Вайденфелер. Домакините отвърнаха с греда на Сократис Папастатопулос в 23-ата минута.

В 39-ата минута Марко Ройс бе изведен перфектно от хубав пас на Лукаш Пишчек и пусна между краката на Муслера за 1:0.

В 54-ата минута Сократис Папастатопулос подобри мерника си и отблизо бе най-съобразителен пред погледа на защитника Самих Кая пусна покрай Муслера за 2:0.

В 70-ата минута Уесли Снайдер центрира от корнер, Хасан Балта с глава реализира и постави под напрежение домакините.

Те бързо излязоха от ситуацията чрез Чиро Имобиле в 73-ата минута, реализирал хладнокръвно очи в очи с Муслера.

В 85-ата минута Семих Кая си отбеляза автогол за да оформи крайния резултат на 4:1.