"Блудният син" донесе на Пирин драматичен първи успех в елита

1414 0

Пирин се наложи трудно и драматично с 2:1 в домакинството си на новака Локомотив (Горна Оряховица) в среща от 2-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Благоевградчани стигнаха до успеха с гол в 92-ата минута на завърналия се в родния си отбор нападател Станислав Костов (минал през ЦСКА, Ботев и Берое).

ДУНАВ СРАЗИ НЕФТОХИМИК НАСРЕД БУРГАС

Двубоят не бе особено атрактивен, но имаше много заряд и нервни отигравания, като съдията Георги Димитров показа на играчите на двата тима цели 12 жълти картона.

Попаденията паднаха в последните 20-ина минути, като първо Владислав Златинов откри резултата в 73-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Атанас Фиданин. Провинилият се играч на Локо обаче се реваншира с изравнително попадение в 82-ата - 1:1.

Костов пък компенсира няколко фрапантни пропуска в течение на двубоя и бе най-съобразителен в разбъркване в пеналтерията на гостите в 92-ата минута, за да реализира победния гол - 2:1.

Пирин има 3 точки до момента, а Локомотив - 1.