Без призови места за Владинова и Матева във финалите на Световната купа

Снимка: Getty images

1196 0

Невяна Владинова и Мария Матева не успяха да се класират на призови места на финалите на различните уреди за Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в „Арена Армеец“.

Невяна Владинова зае петото място в състезанието, докато Матева е на седмата позиция. Владинова получи оценка от 17.900 точки, а Матева остана със 17.800 точки. Златният медал е за на Яна Кудрявцева от Русия, която има 18.650 точки. Второто място е за Мелитина Станюта от Беларус с 18.450 точки, а след нея е Анна Ризатдинова от Украйна с 18.350 точки.

Невяна Владинова зае седмото място на финалите на обръч и на летна по-рано днес. Тя получи за изпълненията си еднаква оценка - 17.900 точки. Във финала на лента българката остана на шестото място. Шампионка на всички уреди стана Яна Кудрявцева.

С изпълнението си във финала на лента, Владинова закри Световната купа и въпреки че не получи медал, остави много добри впечатления от представянето си, с което заслужи аплодисментите на българската публика.