Арда изпревари ЦСКА и се намести в топ 3 на Първа лига

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1126 0

Отборът на Арда (Кърджали) постигна трудна победа над Етър (Велико Търново) с 3:2 като домакин в мач от 25-ия кръг на Първа лига. След голово зрелище в Кърджали тимът на Арда временно изпревари ЦСКА и влезе в топ 3 на подреждането, докато Етър все повече затъва и се доближава до Втора лига.

Иван Тилев откри резултата за Арда в средата на първата част, но в края на полувремето Гаетан Миси Мезу изравни за гостите. В 72' Тонислав Йорданов върна преднината на Арда, а шест минути по-късно Желев покачи на 3:1. Даниел Младенов пък върна едно попадение за Етър в края на мача.

По този начин Арда постигна втора поредна победа в Първа лига и се изкачи до третото място с актив от 45 точки - с една повече от четвъртия ЦСКА, който е с мач по-малко. Лидер остава Лудогорец с 58 пункта, а втори е тимът на Локомотив Пловдив с 49. Етър заема предпоследното 13-о място с 21 точки.