Арда и Пирин не се победиха, вратарят на "орлетата" геройства

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1040 0

Отборите на Арда и Пирин Благоевград направиха нулево равенство (0:0) в предпоследен мач от 10-ия рунд в родната Първа лига.

Домакините бяха далеч по-дейният отбор през първото полувреме, като изпуснаха три стопроцентови ситуации за гол, но в крайна сметка те бяха спрени от направилия великолепен мач Янко Георгиев.

През втората част Пирин заигра по-добре и започна да лимитира острите нападения на домакините, но в крайна сметка „орлетата“ не успяха да вкарат попадение в кърджалийската врата.

Равенството изкачи Арда на шестото място във временното класиране, като тимът има 16 точки, а Пирин вече е 12-и със седем точки, като тимът влезе в серия от три поредни мача, в които не губи.

В следващия кръг Пирин приема Локомотив София, докато Арда ще пътува до Разград за визита на шампиона Лудогорец.