Дунав (Русе) надигра Царско село за първи успех през сезона

Дунав (Русе) победи у дома новака Царско село с 3:1 в първа среща от третия кръг на efbet Лига, играна в Русе.

Домакините поведоха чрез автогол на едно от новите попълнение на гостуващия състав – Мартин Кавдански, в 25-ата минута. В края на първата част Ивайло Лазаров удвои аванса на "виолетовите“, с което приближи русенци до първи успех през новата кампания. Възпитаниците на Людмил Киров убиха интригата в срещата с трето попадение в 49-та минута дело на Иван Селеменев. Пет преди края на редовното време холандецът Родни Антуи отбеляза почетния гол за играчите на гостите.

Два "орела" излитат от Разград

Двама играчи на Лудогорец може да бъдат дадени под наем, след като не попадат в плановете на старши треньора Стойчо Стоев, твърди "Тема Спорт". С...

Така Дунав записа първа победа в първенството през новия сезон след пораженията от Левски с 1:4 и Ботев (Пд) с 1:3. Царско село остава без успех в елита, след като загуби на старта от шампиона Лудогорец с 0:2 и завърши наравно у дома с другия новак Арда. В следващия кръг Дунав гостува на Берое, а Царско село приема вкъщи Левски.