5 гола на Арда Кърджали - Литекс определиха третия 1/4-финалист за Купата на България

Снимка: facebook / FCARDA.bg

1434 0

След като на 18-и ноември Спартак Варна и Пирин Благоевград си осигуриха места на 1/4-финалите за Купата на България, днес, 5-и декември, същото стори и Арда Кърджали!

Тимът на Александър Тунчев разгроми гостуващия Литекс с 4:1 в двубой, който бе стартирал в 14:00 часа.

"Небесносините" откриха резултата още в 19-ата минута чрез Христо Митев, а четири по-късно вече водеха с 2:0 след попадение на Тонислав Йорданов.

След час игра "оранжевите" върнаха интригата с гол на Виктор Василев за 1:2, но след това дойдоха минутите на Тонислав Йорданов, който наниза нови две попадения (65' и 71'), оформяйки по този начин своя хеттрик за крайното 4:1.

Стартови състави

Арда Кърджали: Анатоли Господинов, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 9. Преслав Боруков, 17, Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 10. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев

Литекс: Алекс Божев, 20. Юсеин Касов, 83. Иван Пенев, 14. Васил Василев, 15. Росен Маринов, 16. Иван Иванов, 8. Евгени Игнатов, 21. Илиян Капитанов, 10 Виктор Василев, 11. Сулиман Абдулганию, 17. Кингсли Бучи

*Остават още пет места на 1/4-финалите за Купата на България, които ще бъдат заети след изиграването на Славия - ЦСКА (5.12.), Хебър Пазарджик - Левски (6.12.), Лудогорец - Локомотив Пловдив (6.12.), ЦСКА 1948 - Берое (7.12.) и Етър Велико Търново - Ботев Пловдив (7.12.).

В 17:30 ч. започват Славия и ЦСКА - следете развоя им в SportLive.BG!