2:0 за футбола срещу България - и Литекс си замина от Лига Европа

851 0

Отборът на Литекс победи като гост унгарския Дьошгьор с 2:1 в реванш от турнира Лига Европа, но отпадна от състезанието. В първия мач Дьошгьор се наложи като гост с 2:0. С общ резултат от двата мача 3:2 унгарците продължават.

С гол на Андраш Гощони от дузпа в 38-ата минута Дьошгьор поведе в резултата в реванша.

В 80-ата минута Данило Асприля изравни, а четири по-късно бе отсъдена дузпа за отбора от Ловеч, която Уилмар Джордан вкара за 2:1. До края на мача Литекс не успя да отбележи нужния трети гол и въпреки по-добрата си игра в този мач, отпада от надпреварата.

Така българския футбол за пореден път е в нокаут, след като по-рано тази вечер ЦСКА стана за смях в Кишинев, отпадайки от местния Зимбру.